AKTUALNOŚCI

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWANIA 38-LATKA, BĘDĄCEGO W KRYZYSIE EMOCJONALNYM

Data publikacji 31.01.2024

Gdyby nie zaangażowanie i determinacja podinsp. Sławomira Garusa dyżurnego miechowskiej komendy, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy 38-letniego mieszkańca powiatu miechowskiego, będącego w kryzysie emocjonalnym. Dzięki szybkiej reakcji mężczyzna został odnaleziony i przekazany medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

Wzorową postawą po raz kolejny wykazał się podinsp. Sławomir Garus - oficer dyżurny, pełniący służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Funkcjonariusz w minioną niedzielę (28.01 br.) około godziny 17: 30 został powiadomiony przez rodzinę, że 38 letni mieszkaniec powiatu miechowskiego wyjechał z miejsca zamieszkania samochodem w kierunku Warszawy, a z korespondencji, którą przekazał najbliższym wynikało, że zachodzi niebezpieczeństwo, że chce targnąć się na swoje życie oraz zażył sile leki psychotropowe. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, który szybko dotarł pod wskazany adres, a także wysłano patrole Policji w kierunku możliwego przejazdu. W wyniku koordynacji działań Policji z powiatu miechowskiego i zawierciańskiego mężczyznę udało się odnaleźć przez policjantów Komisariatu Policji w Szczekocinach, a następnie przekazać służbom medycznym i rodzinie. 

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez dyżurnego działań przyczyniły się do uratowania życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania miechowskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Pamiętajmy. Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na:

•             ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;

•             w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226;

•             wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;

•             aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl

•                     w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony