AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Akcja krwiodawstwa w powiecie miechowskim - zebrano 9 litów krwi
Wczoraj (9 lutego br.) przy OSP Charsznica została przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Ten cenny dar w ilości 9 litrów krwi, którą wczoraj oddali policjanci oraz mieszkańcy powiatu miechowskiego, trafi do policjanta, który tej krwi właśnie potrzebuje.
-
NARADA ROCZNA KADRY KIEROWNICZEJ MAŁOPOLSKIEJ POLICJI - PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ
Każdego roku odbywają się narady roczne kadry kierowniczej, które mają na celu podsumowanie działań przeprowadzonych w minionym roku oraz przedstawienie planów na przyszłość. Te spotkania są kluczowe dla oceny efektywności pracy Policji i planowania strategicznego. Tegoroczną naradę zorganizowano 29 stycznia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie z udziałem Wojewody Małopolskiego dra Krzysztofa Jana Klęczara.
-
ZNĘCAŁ SIĘ NAD PSEM, USŁYSZAŁ ZARZUTY
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad psem. O zdarzeniu funkcjonariusze dowiedzieli się od świadka, który nie był obojętny na cierpienie psa. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
WSPARCIE POLICJI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W MIECHOWIE
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie, nadkom. Jerzy Wilk, w imieniu szefa miechowskich stróżów prawa włączył się w charytatywną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazał na licytację policyjne gadżety.
-
Spotkanie profilaktyczne „Bezpieczny senior” zorganizowane dla Uniwersytetu III Wieku w Miechowie
Seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Miechowie „Aktywne Życie” uczestniczyli w spotkaniu w ramach programu „Bezpieczny senior”, które poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie nadkom. Jerzy Wilk.
-
#DzielnicowyBliżejNas. Kolejne spotkanie dzielnicowych przed rozpoczynającymi się Feriami 2025.
16 stycznia br. Kierownik wraz z Dzielnicową z Posterunku Policji w Racławicach wspólnie zorganizowali spotkania profilaktyczno - edukacyjne dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach, oraz dla uczniów klas I w Szkole Podstawowej w Racławicach. Tematem wiodącym poruszanym podczas spotkań było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.
-
#DzielnicowyBliżejNas. Na spotkaniu tuż przed rozpoczynającymi się Feriami 2025.
Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie, wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym, zorganizowanym przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Książu Wielkim. Podczas wizyty mundurowy wyjaśnili, jak ważne jest stosowanie się do zasad, aby wypoczynek podczas ferii przebieg w sposób bezpieczny. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki w tej tematyce.
-
#Dzielnicowy Bliżej Nas. Spotkanie profilaktyczno- edukacyjne dotyczące Bezpiecznych Ferii 2025.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Swojczanach wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym dotyczącym „Bezpiecznych Ferii 2025”, zorganizowanym przez Dzielnicowego z Posterunku Policji w Charsznicy.
-
#DzielnicowyBliżejNas. Spotkanie z uczniami przed rozpoczęciem ferii zimowych
16 stycznia br. dzielnicowy Miasta Miechowa wraz z policjantka z Wydziału Prewencji tutejszej jednostki zorganizowali spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pojałowicach. Tematem wiodącym podczas spotkania było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.
-
#DzielnicowyBliżejNas. Policjanci w odwiedzinach u przedszkolaków
Najmłodsi z językowego przedszkola "Biedroneczki" w Miechowie, wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym, zorganizowanym przez dzielnicowego Miechowa oraz policjantkę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.